Jakie okrycie wybrać do sukni ślubnej?

Okrycia ślubne z ekologicznych futer od kilku lat zaczęły królować na scenie ślubnej.  Szale, etole a nawet peleryny z eko-futer to najczęściej wyszukiwane frazy w Internecie:  etola futrzana, szal z eko-futra, etola na ślub, szal z futra, ciepły szal z futra itp…

Fot. Ania Cupczyńska Kolor Selektywny

Co wybrać? Czym się różni etola od szala? Jaki wybrać kolor aby pasował do stylizacji ślubnej? Jest tyle  możliwości…

Gdy szyję okrycie z eko-futra na zamówienie to zawsze na wstępie pytam klientki  o kolor  i fason sukni, kolory dodatków: biżuterii, butów, kwiatów.  Wtedy widząc  oczami wyobraźni mogę zaproponować klientce np. zapinaną etolę  z eko-lisa z długim włosem w odcieniach naturalnych  bo wiem, że potrzebuje przykryć  tylko subtelnie plecy  i ramiona. Etola ma spełniać  tylko funkcję ozdobną.

Fot. Ania Cupczyńska Kolor Selektywny

A innej klientce  zaproponuję szal, który musi spełnić  również funkcję „grzewczą”. Jest wiele fasonów szali , które spełniają funkcję ozdobną , ale też właśnie funkcję „grzewczą”  podczas niskich temperatur. Klasyczny szal  będzie pasował właściwie do większości modeli sukni ślubnych . Można go upiąć szpilą lub broszą.

Szal z eko-futra  zakrywa  plecy  jeśli  suknia jest bardzo wycięta z tyłu, otula ramiona, ale puszczony luzem  odsłania też ozdobny przód sukni . Co wygląda bardzo efektownie!

Fot. Namysław Tomaka

Oczywiście te wszystkie dodatki mogą być w różnych kolorach .To zależy tylko od wizji klientki i czasami mojej. Okrycia z eko-futer mogą być w kolorach od jasnego ecru do butelkowej zieleni lub koloru czerwonego wina.  Przy wyborze koloru musimy pamiętać  w jakich kolorach są dodatki tj: biżuteria, buty i kwiaty. Wtedy trzeba wybrać taki kolor, który połączy wszystkie te elementy i dopełni stylizację ślubną.

Fot. Ania Cupczyńska Kolor Selektywny | Fot.  Fotodziwaki

O czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając okrycie z futra ekologicznego? Futra różnią się długością włosa . Są te z krótkim włosem, średnim i długim. Ale zawsze, zawsze trzeba pamiętać , że włos musi opadać do dołu.

Wiele z Was zastanawia się teraz jaki kolor wybrać – czy szal w klasycznym ecru  będzie lepszym dopełnieniem stylizacji Panny Młodej, a może lepiej wybrać etole w kolorze Nude? Wszystko zależy od Was, drogie Panny Młode – możecie postawić klasykę i suknię ślubną zestawić z etolą w tym samym odcieniu lub, na zasadzie kontrastu, wybrać okrycie w kolorze szlachetnego beżu, brązu czy  w odcieniach szarości.

Pozdrawiam ciepło

Grażyna Osiecka  www.gofashiondesigner.com