Ślub i Wesele jak przygotować się do najpiękniejszego dnia w życiu

Był pierścionek, było „tak”, teraz pora na ślub i wesele. Zastanawiacie się od czego zacząć? Czy może wybrać datę, policzyć gości, może wstępnie zarezerwować salę, przecież terminy mogą być tak odległe, a może najpierw pojechać do kościoła? Takie pytania zadaje sobie każda para zaczynając organizację wesela. Każdy chce, by był to dzień wyjątkowy w ich życiu i by zapisał się w pamięci wszystkich najbliższych jak najpiękniej. Dlatego Wspaniałe Wesele spieszy Wam z pomocą.

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać jest lista gości. Dlaczego nie budżet ?

Często ustalenie w pierwszej kolejności maksymalnej kwoty powoduje zamieszanie, kogo zaprosić a kogo nie oraz zakładając planowanie z wyprzedzeniem rok a nawet 2 lata wcześniej, zawsze możemy jeszcze spotkać na naszej drodze osoby, które chętnie chcielibyśmy zaprosić a inne osoby zaproszone mogą nam odmówić. Dlatego ścisłe ustalenie liczby gości pozwoli nam wtedy zaplanować budżet weselny oraz wielkość sali weselnej.

Zawsze łatwiej jest ustalić wydatki wiedząc ile mamy gości, ponieważ cena w restauracji lub sali weselnej jest ustalana z góry np.: 220 zł za osobę i mamy podane co zawiera menu.

Jeżeli znamy już kryterium cenowe menu weselnego na osobę, do tego dokładamy cenę za tort weselny oraz alkohol, wtedy wyjdzie nam zarys budżetu w przeliczeniu na gości.

Sala weselna czy restauracja?

Kolejnym krokiem jest ustalenie miejsca wesela. Często wybieramy restauracje lub sale weselne, które znamy już z naszej okolicy zamieszkania lub byliśmy w danym miejscu na innym weselu jako gość. Są też Pary młode, które pragną zorganizować swój ślub za granicą, a więc w tym przypadku znana ilość gości weselnych w pierwszej kolejności to priorytet.

Jakie atrakcje weselne dobrać?

Kiedy już wybierzemy miejsce gdzie odbędzie się nasze wesele i znamy ilość gości weselnych, łatwo będzie przemyśleć dodatkowe atrakcje podczas wesela, ponieważ już wiemy jakie będą wydatki związane z samym przyjęciem, a to już pierwszy i najważniejszy krok przy organizacji wesela.

Na tym etapie przydałaby się teraz lista zawierająca już datę wydarzenia, ilość gości oraz miejsce naszego wesela wraz z data ślubu ponieważ kolejne kroki to już dobieranie kolejnych usług takich jak :

Po dopisaniu i wybraniu tych usług do listy warto już znać cenę ustalą z każdym z osobna dlatego, że tu już wydatki będą się powoli zawężać i będziemy już mieli zarys kosztów potrzebnych do organizacji wesela.

Co ubrać na wesele?

Teraz jak już mamy wszystko zaplanowane i wycenione to nareszcie możemy przejść do najważniejszego a zatem moda ślubna i tu znając już całokształt finansowy wiemy na ile możemy sobie pozwolić aby wyglądać w ten dzień bajecznie i wyjątkowo czyli:

  • suknia ślubna,
  • garnitur lub smoking,
  • dodatki obuwie i welon,
  • biżuteria

Organizacja wesela w ten sposób pozwoli nam zaplanować wszystko w taki sposób abyśmy nie musieli z niczego rezygnować. Skorzystaj z portalu wspaniale wesele i zorganizuj swoje wymarzone wesele w łatwy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *